Stel je voor. Een mooi perceel. Met een half afgebouwd huis, eigenlijk alleen de schil. Een buitenkansje, zeker. Eén catch: binnen drie maanden moet je over. Nu zeggen. Geen tijd om na te denken. Zou je het doen? Deze kans kwam op het pad van Esther en Dolf. Het moet een hele uitdaging zijn geweest. Een casco woning, waar ze op geen enkele manier op gerekend hadden, en dat moest dan in 90 dagen af.

Hier stond een buitenkansje

“Plots hadden we een huis,
en dat huis moest af.”
Dolf had het druk met werk. Esther heeft het zo goed als alleen gedaan, vanuit haar persoonlijke interesse in design. “Het boerderij-achtige gebouw leek me een logisch uitgangspunt. Ik ging voor landelijk.”
Een donkere tegelvloer, houten meubels en vooral taupe-kleuren. “Terugkijkend, ben ik daarin doorgeschoten,” lacht Esther. “Dolf noemde het: onze eeuwige herfst.”

Nog een keer, maar nu zonder haast
Tien jaar woonden ze in de herfst. Toen was de tijd rijp om het nog eens flink aan te pakken. “Dolf vroeg of ik misschien zin had in een project.” De woning was inmiddels goed ingeleefd. Esther en Dolf wisten waar ze aan begonnen.
Esther vulde een album met ideeën, knipsels en aantekeningen. Dolf was van plan om er ook echt tijd voor te maken, maar de tijd ontbrak. Hij kwam uiteindelijk maar met één woord: licht. En daarbij dacht hij aan wit. Witte muren, witte meubels.
Esther: “Ik houd juist van warme kleuren, motieven en contrasten.” Kunnen die twee werelden samenkomen? De zoektocht naar de ideale interieurarchitect eindigde bij Jolanda Knook Interieurvormgeving. Constructieve wijzigingen waren noodzakelijk, en zo kwam Mark Architecten in beeld.

Buitenlucht, kom je binnen spelen?

“Eigenlijk zaten we altijd rondom de schouw,” vertelt Esther. De woning was naar binnen gekeerd. Erg zonde, zeker met zoveel groen rondom. Bij die schouw schetsen Esther, Jolanda en Mark een plan. Centraal punt: een uitbouw.
“Bij een uitbouw dacht ik aan een terrarium. Glas rondom, plat dak. Dat wilde ik absoluut niet. Het puntdak op de uitbouw is een gouden idee van Mark. Die hoogte voelt heel fijn. En de muur achter de bank houdt het knus. Dit is nu onze favoriete plek in huis.”
De glaspui schuift de muur in, waarmee de uitbouw een overkapt terras wordt. Een houten constructie rondom zorgt voor een zachte overgang tussen binnen en buiten. “We hebben meerdere fijne plekken rondom de uitbouw. Als het weer aangenaam is buiten, zitten we buiten.”

Het buitenkansje
werd een voltreffer

Relatief kleine ingrepen geven het vloeroppervlak meer mogelijkheden. Deuren en muren maakten plaats voor openheid en glas. “Ik houd van die doorkijkjes. Ook als we onze eigen dingetjes doen, blijven we in verbinding met elkaar. Dat is zo belangrijk, dat we samenzijn als het eventjes kan.”
In de keuken zijn functies omgedraaid. “We koken nu met uitzicht.” Het kookdeel is groter, terwijl de keuken zelf minder massief in de ruimte staat. In een nis staat een espressomachine. “Dat koffiehoekje maakt me elke ochtend blij. Dat maakt ons thema compleet. Hotel-chique, noemen we het. ”
Vertrouwelijk
2020-2021
35m2 BVO
Gerealiseerd
Ettenleur
Uitbreiding / interieur huis
Particulier
Sterk adviesbureau voor bouwconstructies. Jolanda knook interieurvormgeving, F&S Bouw
